כמעט יחסים או התקווה לזוגיות שאולי תתממש

 'כמעט יחסים' שייכים לתחום האפור של בין in a relationship לבין single, אבל אולי ההגדרה הקולעת ביותר במונחי פייסבוק היא 'it is complicated' . בעידן שבו כל מה שנדרש בשביל להכיר בני זוג פוטנציאליים זה מסך וחיבור לאינטרנט, תופעת ה'כמעט יחסים' או התקווה לזוגיות הופכת נפוצה יותר ויותר.

'כמעט יחסים' מרגישים כמו דייט ראשון, אבל שנמשך הרבה זמן. את יכולה לחשוב על ה'כמעט יחסים'  כמשחק מקדים לקראת האטרקציה הראשית. ה'כמעט יחסים' יכולים להיות ההתחלה וגם הסוף של סיפור אהבה. אין וודאות לאן זה הולך, הדבר היחידי שוודאי הוא שאת מעורבת בסוג של יחסים עם מישהו שאולי כן ואולי לא, יהיה בן זוגך בעתיד.

'כמעט יחסים' יכולים להיות ארוכים או קצרים, אבל במידה ואת מעוניינת במערכת יחסים רצינית, סביר כי מתישהו תתעורר בך השאלה ' לאן זה הולך? האם יש סיכוי לקשר מחייב באופק?'.

את יכולה כמובן לשאול אותו לגבי כוונותיו, אבל כולם יודעים ששאלה כזו שבאה מוקדם מדי עשויה להיות 'נשיקת מוות' לקשר שאולי כן ואולי לא יתפתח לזוגיות. אז אם את עדיין לא מוכנה לשאול …

אבל בכל זאת רוצה לדעת אם את מבזבזת את זמנך, את תמיד יכולה לנסות ולקרוא את  הסימנים:
  • אתם מדברים המון, אבל רק בטלפון או בצ'ט – אתם מספרים זה לזו על היום שלכם ועל התכניות ליום המחרת, אבל כל מה שאת יודעת עליו זה רק מתוך הודעות טקסט ושיחות ליליות.

  • אתם מתכננים להיפגש אבל זה אף פעם לא באמת קורה – אתם מדברים על כמה אתם רוצים להיפגש, אבל איכשהו זה לא מבשיל לקביעת זמן ומקום.

  • אתם אומרים בוקר טוב כמעט כל יום אבל לעולם לא 'פנים אל פנים' – את מתעוררת בבוקר להודעות מלבבות מלאות באימוג'ים, אבל לא אל פניו וגופו.

  • אתם אומרים שתעשו יחד דברים ששניכם אוהבים אבל זה אף פעם לא מבשיל לכלל תכנית ממשית – אתם מתלהבים לגלות תחומי עניין ותחביבים משותפים, אבל בפועל אתם לא עושים דברים ביחד.

  • אולי כן נפגשתם, אבל מספר מעט של פעמים ובמרווחים גדולים.

כמעט יחסים שנמשכים זמן רב הם סוג מוזר של קשר הכולל הבטחה שאינה מתממשת לעולם.

בדרכו שלו הוא מיוחד עבורך,  זה מרגש כאשר את מתחילה לקבל את הסימנים כי בחור שאת מתקשרת אתו הוא בעניין שלך. אז את מראה  עניין, את מצ'וטטת, מתחברת, ומנסה לעשות תוכניות ושום דבר מזה לא קורה.

יום אחד, אין לך  מושג מה ואיך זה קרה…רק התחלת להתרגש,  ופתאום הקשר מתפוגג.

את נשארת עם שרשרת של הודעות כתובות, שיתכן ואת גוללת לאחור, רק כדי לנסות ולמצוא תשובה – למה זה לא קרה.

אולי את מאוכזבת, אבל החדשות הטובות הן שעל פי רוב 'כאב הלב' שנגרם בעקבות ה'כמעט יחסים' חולף במהרה, ועם הזמן את נזכרת בו כ'בחור שלימד אותך מה את רוצה מהגבר הבא'.

*הפוסט נכתב בלשון נקבה אך פונה גם לגברים שמחוברים לרגשות שלהם.