לקוחות מספרים

במהלך שנים רבות בהן אני מנהל חברות הי-טק בולטת התופעה של מגבלות בכישורי הניהול של המנהלים בדרגי הבכירים ובדרג מנהלי הביניים.

בכל הסקרים שנערכו ושלהם הייתי שותף, העובדים נתנו ציונים נמוכים למנהלים הישירים שלהם.

הדבר נובע מכך שבעולם ההי-טק, הקידום מתבצע על בסיס מקצועי וניתנת תשומת לב חלקית בלבד לכישורי הניהול.

כדי לצמצם את ממדי הבעיה, נעזרתי לאורך השנים ביועצים ארגוניים והדבר אכן הביא לשיפור ניכר.

נעזרתי בגילת דגן כמנכ”ל אורביט וכמנהל תדיראן מערכות, שתי חברות אותן ניהלתי במשך מספר שנים, והתוצאות דיברו בעד עצמן.

עבדנו הן ברמת הנהלה בכירה (סמנכ”לים) כגוף אחד והן חונכות אישית למנהלים שנזקקו לחיזוק ושיפור כישוריהם הניהוליים.

גילת היא יועצת אירגונית מוכשרת, בקיאה היטב בצרכי הניהול, והיה לצוות ההנהלה ולי באופן אישי נעים ונוח לעבוד אתה.

אני גם יודע להעריך את תרומתה כחונכת אישית למנהלים, ביצועיהם השתפרו משמעותית

והם ידעו גם לשבח את בעבודה עם גילת והתועלת שהפיקו מהתהליך.

בברכה

שלמה יריב – מנכ”ל

 

את גילת דגן הכרתי בסדנת ההנהלה בחברת “אורביט” בה הייתי מנהל חטיבת האוויוניקה.

עם כניסתי לתפקיד מנכ”ל  “אזימוט טכנולוגיות”, בספטמבר 2005,  ביקשתי מגילת  לבנות  סדנת הנהלה  לבחינת האסטרטגיה של החברה.
בסיום יומיים של סדנה הגענו גילת ואני  לתובנה שלסמנכ”לים בחברה יש סימן שאלה על עתיד החברה.

בתקופה שלאחר מכן השקענו יחד עם יו”ר הדירקטוריון מאמצים  להדגיש בפני העובדים  גם את האתגרים הגדולים שהחברה עומדת בפניהם וגם את העובדה שאנחנו מאמינים מאד בעתיד החברה להצליח.

במהלך חמש השנים בהם ניהלתי את החברה קיימנו גילת ואני אחת לחודש מפגש הנהלה לנושאים שונים של עבודת צוות , תקשורת בינאישית, נתוח תפקידים ועוד נושאי ניהול רבים. מפגשים אלו תרמו מאד לגיבוש הנהלה ממוקדת יעדים ומכוונת למטרות קוהרנטיות.

במקביל קיימתי אני וחלק מהסמנכ”לים ,כל אחד לחוד, אחת לחודשיים, פגישה אישית של שעה וחצי עם גילת לשיחה על נושאי עבודה וניהול שונים שבהם גילת היית נותנת נקודת מבט מקצועית אקדמית שסייעה לבחון את הנושא באופן מיטבי. פגישות אלו יצרו מעבר לא פורמלי של מידע ביני למנהלים וסייעו לשפר את עבודתי מול הסמנכ”לים.

חמש שנים לאחר כניסתי לתפקיד, ביולי 2010 , נמכרה “אזימוט” על פי שווי פי שמונה מערכה ביום כניסתי לתפקיד. להנהלה המגובשת והממוקדת היה תפקיד מרכזי בהצלחה זו. לגילת היה מקום חשוב ומהותי בעבודתה של ההנהלה כיחידה אחת שמנתחת ומשפרת את ביצועיה באופן מתמיד.

יוסי גונן – מנכ”ל

orly

כבעלת משרד בתחום הייעוץ התקשורתי ויחסי הציבור המעסיק חמישה עובדים, אני נדרשת לכמה וכמה תפקידים ומיומנויות בו זמנית : ניהול שוטף, שיווק, הנעת תהליכים לקידום לקוחותי, ניהול מערך העובדים ועוד. מגוון תפקידים זה מביא פעמים רבות עומס בלתי רגיל וצורך בייעוץ שוטף בכל הקשור לתפקוד שלי ולתפקוד המשרד.

לפני כשנתיים הגעתי אל גילת ומאז היא מלווה אותי בייעוץ המשלב מענה לשאלות ובעיות במישור האישי (בהקשר לעסק בעיקר) ,במקביל  לייעוץ במישור המקצועי (ניהול שוטף של המשרד והעובדים לצד ראייה רחבה של העסק הווה ועתיד) . הדגש הוא על נקודות הממשק בין האישי למקצועי. הטכניקות שגילת משלבת בעבודה איתי כוללות אימון אישי לצד ייעוץ מקצועי וארגוני בניהול העסק ובתוך כך מפגשים והעצמה לעובדים עצמם.

בשיחות האימון והייעוץ עם גילת, מתאפשר לי לקחת “פסק זמן” מהשוטף כדי להתבונן מהצד, לנתח מצבים, ללמוד מה לשפר ומה לשמר ועוד.

הערך המוסף שבמעורבות של גילת מורגש היטב ובכל הרבדים: ההתנהלות שלי בשוטף, מול לקוחות ועובדים , עמידה ביעדים והשגת יעדים חדשים, מיקוד מטרות בניהול העובדים וגיוסם, חשיבה על “אני מאמין” והסתכלות אל מטרות עתידיות.

אורלי כתב – מנכ”ל ובעלים

avir

במהלך שנות הפיקוד שלי על ביה”ס לפיקוד ומנהיגות של ח”א הכרתי את גילת דגן.

גילת הייתה חלק מצוות אשר פיתוח את תכנית המצוינות של ח”א ובהמשך הייתה חלק מהצוות המוביל של התכנית מנחה בה.

גילת הביאה לתהליך זה ניסיון עשיר וידע רחב אשר תרם רבות להצלחתה הרבה של התכנית, תכנית אשר הפכה עם השנים לאחת התכניות המרכזיות בביה”ס ובחיל בכלל.

גילת היא אשת מקצוע מצוינת בעלת ידע רחב, חשיבה יצירתית, מחויבות והשקעה. בתהליכי ההנחיה בולטת גילת בראייתה החדה וביכולת לשקף בדייקנות את נקודות הפיתוח והצמיחה. באופייה המיוחד ידעה לתרום לקידום ושיפור מתמיד של התכנית.

ממליץ בחום,

סא”ל גולן יאירי

orbit

גילת דגן ליוותה אותי ביעוץ והנחיה מקצועיים בתפקידי כסמנכ”ל מש”א של חברת אורביט ולאחר מכן בתפקידי כיועצת עצמאית במשך כ- 10 שנים.

לגילת, ידע מקצועי עדכני ונרחב, יכולת להשתמש בו באופן כזה שיניע את הארגון לכדי עשיה ותוצאות תוך הפנמה של תפיסות ודפוסי התנהגות בונים ומצמיחים. התקשורת איתה תמיד כנה ובגובה העיניים. לגילת יכולת יוצאת דופן לעשות את החיבור בין עולם התיאוריה לעולם העשייה האירגוני. בנוסף לכל, גילת יודעת לצאת מהארגון בתזמון המתאים, תוך שהיא משאירה לארגון את הכלים להתנהל באופן עצמאי ונשארת כל העת  זמינה לצרכים שעולים.

השילוב בין המקצועיות והאישיות של גילת, הביאו לכך שאני רואה בה שותפה לדרך.

בטוחה שתהיה חוויה דומה למי שייהנה משירותיה הייעוציים.

בברכת הצלחה וצמיחה,

קרנית אלקסלסי – סמנכ”לית משאבי אנוש

 

 

שמי איריס שגב ואני סגנית מנהלת ואחראית כיתות אגף שח”ר בתיכון במרכז הארץ.

גילת דגן מלווה את התפתחותי המקצועית מזה כמה שנים.

לאורך הדרך גילת סייעה לי רבות בהגדרת מטרות והשגתן  באופן שאפשר לי  להתפתח מבחינה

מקצועית ואישית ולהגיע לתפקיד המשמעותי אותו אני ממלאה כיום.

בברכה

איריס שגב– סגנית מנהל בית ספר